fbpx

התחברות

close

הסוכן הדיגיטלי לאיתור הנכס שלך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  חושפים את נאות שמיר – השכונה ששברה את שוק הנדל”ן ברמלה

  תוכן עניינים

  שיתוף המאמר:

  שכונת נאות שמיר רמלה השפעה סוציו-אקונומית:

  העלייה המטאורית של מחירי הנדל”ן בשכונת נאות שמיר לא נעלמה מעינינו, במיוחד בשוק הנדל”ן שבו הביקוש לדירות זינק במקביל למחירי הנכסים. ב-4 שנים האחרונות חוותה נאות שמיר עלייה דרמטית במחירי הנדל”ן, גברה על הישובים והשכונות הצמודות ומיצבה את עצמה כאחד מיעדי המגורים הנחשקים באזור. לפי דיווחי השוק האחרונים, מחיר המכירה של דירות בנאות שמיר עלה משמעותית ואפילו יותר בארבע השנים האחרונות בלבד. גם מחירי השכירויות בשכונת נאות שמיר עלו משמעותית לדוגמא: דירת 3 חדרים בעבר הושכרה ב 4200 ₪ וכיום ב-2024 אותה הדירה הושכרה ב 5000 ₪ מה שמשקף את הביקוש לרכוש או לשכור דירות בשכונה המתפתחת הזו. ניתן לייחס עלייה זו בערכי הנכס לשילוב של גורמים, כולל מיקומו האסטרטגי, השירותים המקיפים והמוניטין של איכות חיים.

   

  מגמות בשוק הדיור:

  שוק הדיור בנאות שמיר מאופיין במלאי צמוד ובתחרות עזה בין הרוכשים, שמביאים את המחירים לגבהים חדשים בכל שנה שחולפת. למרות שהשכונה רחבה עם כ- 17 אלף תושבים, הביקוש ממשיך לעלות על ההיצע, מה שמוביל למלחמות הצעות והסלמה במחירים. גם תעריפי השכירות ראו עלייה מתמדת, כאשר בעלי הדירות מנצלים את הביקוש הרב לדיור על ידי העלאת שכר הדירה מדי שנה. מגמה זו הובילה לחששות לגבי סבירות ונגישות לדיור, במיוחד עבור משפחות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית שעלולות להיפגע מעליית המחירים ולא יוכלו לעמוד בלוח התשלומים.

   

  תשתית חינוכית:

  פנייתה של נאות שמיר חורגת מעבר לשוק הנדל”ן שלה, וכוללת את התשתית החינוכית האיתנה שלה, הכוללת פארקים, גני ילדים, בתי ספר ועל יסודי במרחק הליכה. למוסדות אלו תפקיד מכריע בעיצוב זהות השכונה כקהילה ידידותית למשפחה, המעניקה עדיפות לחינוך ולמידה לאורך החיים. עם מגוון אפשרויות חינוכיות זמינות, נאות שמיר נותנת מענה לצרכים וההעדפות המגוונות של המשפחות, ומבטיחה שלכל ילד תהיה גישה לחינוך איכותי. עם זאת, ככל שהאוכלוסייה גדלה והביקוש לשירותי חינוך גדל, קיים צורך דחוף במתקנים ומשאבים נוספים בבית הספר כדי להתאים את זרם התלמידים ולשמור על סטנדרטים אקדמיים גבוהים.

   

  עלויות ומחיר סביר:

  בעוד שנאות שמיר מציעה איכות חיים מעולה ומיוחדת, העלייה בהוצאות הדיור והמחיה מציבה אתגרים בפני תושבים, בעיקר בעלי הכנסה קבועה או תקציב מוגבל. העלייה המהירה של המחירים בשכונה הובילה לחששות כאשר תושבים ותיקים מתמודדים עם הארנונה והוצאות המחיה הגואה. ככל שהשכונה ממשיכה להתפתח, נדרש מהגורמים הרלוונטיים לעבוד בשיתוף פעולה כדי להגיע לאיזון בין צמיחה כלכלית לשוויון חברתי, כדי להבטיח שנאות שמיר תישאר מקום שבו אנשים מכל מקום יוכלו להגיע להתגורר בשכונה האיכותית.

   

  חזון ותכנון:

  התכנון והחזון המדוקדקים העומדים מאחורי נאות שמיר משקפים סטייה מפרדיגמות הפיתוח העירוני המקובלות. השואבים השראה מעקרונות של עיצוב בר קיימא וצמיחה חכמה, מתכננים ביקשו ליצור קהילה עצמאית וניתנת למגורים, המעניקה עדיפות לפיתוח בקנה מידה אנושי, שטחים ירוקים ותשתיות ידידותיות להולכי רגל. על ידי שילוב ייעודים מעורבים, צורה עירונית קומפקטית ואפשרויות תחבורה חלופיות, נאות שמיר מטפחת תחושת מקום ושייכות תוך מזעור ההשפעה הסביבתית. יתרה מכך, מעורבות קהילתית ושיתוף העירייה היו חלק בלתי נפרד מתהליך התכנון, מה שהבטיח כי קולם של התושבים יישמע ויענו לצרכיהם. גישה שיתופית זו לתכנון עירוני לא רק משפרת את איכות החיים של התושבים הנוכחיים אלא גם מניחה את הבסיס לקהילה עמידה ומשגשגת לדורות הבאים.

   

   

  השפעה סוציו-אקונומית:

  להופעתה של נאות שמיר כיעד מוביל למגורים יש השלכות סוציואקונומיות מרחיקות לכת על האזור. כאשר ערכי הנכסים עולים והפעילות המסחרית משגשגת, השכונה הופכת למנוע של צמיחה כלכלית וחיוניות. על פי מחקרים עדכניים, ערכי הנכסים בנאות שמיר רשמו עלייה מתמדת מעבר לממוצע האזורי. זינוק זה בביקוש לנדל”ן הוביל לעלייה בפעילות הבנייה, יצירת הזדמנויות עבודה והמרצת עסקים מקומיים. כמו כן, זרם התושבים האמידים המריץ השקעה בשירותים, והגביר עוד יותר את כוח המשיכה הרצוי של השכונה.

   

  משמעות תרבותית:

  המשמעות התרבותית של נאות שמיר טמונה ביכולתה לחגוג את השונות ולטפח לכידות חברתית בחברה רב-תרבותית. עם אוכלוסייה הכוללת רקע אתני, דתי וסוציו-אקונומי מגוון, השכונה משמשת כמיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, שבה מוערכים וחוגגים סובלנות, קבלה וכבוד הדדי. הפסיפס התרבותי הזה בא לידי ביטוי עם שלושה בתי כנסת המתוכננים, במסחר התוסס של החנויות, ומרכזים קהילתיים הפוקדים את השכונה שמציעים מסורת וחוויות. מבחר חנויות סופרים, סטודיו פילאטיס וכוח, ועד בתי קפה ומאפים המגישים ארוחות בוקר וקפה איכותי. נאות שמיר היא כור היתוך של תרבויות שבה כל קול נשמע וכל זהות מחובקת. יתרה מכך, מחויבותה לטפח דיאלוג והבנה בין-דתית באמצעות תכניות חילופי תרבות ויוזמות בין-דתיות מחזקת עוד יותר את תפקידה כמגדלור של סובלנות והרמוניה באזור המסומן לעתים קרובות בסכסוך ופילוג.

   

   

  פיתוח עתידי:

  במבט קדימה, נאות שמיר מוכנה להמשך צמיחה ואבולוציה בעודה יוצאת לתוכניות שאפתניות לפיתוח עתידי. סדרי העדיפויות העיקריים כוללים הרחבת הנוף המסחרי והקמעונאי כדי לענות על הצרכים וההעדפות הגדלות של התושבים, שיפור הקישוריות והניידות באמצעות הכנסת פתרונות תחבורה חדשניים, והשקעה בתשתיות קיימות. בנוסף, נערכים מאמצים לשפר את היצע התרבות והפנאי של השכונה, עם תכניות למרכזים קהילתיים חדשים, חוגים וחללי מופעים שחוגגים יצירתיות וביטוי אמנותי. על ידי אימוץ החדשנות, הקיימות וההכלה, נאות שמיר מתווה מסלול לעבר עתיד זוהר ומשגשג יותר.

  רשימת המסחר והשירותים בשכונה:
  סופר פארם, בי פארם, דלי קרים, מיי בייקרי, טמבוריה, קיוסק טוטו לוטו לב המזל, מספרות, פרופיט חדר כושר, שיבולת השרון, חלום יעקב, ארטיקים בסיטונאות, פילאטיס מכשירים של דודי פיט, פיצה סטורי, חנות צעצועים, חנות חד פעמי וימי הולדת, סנטרל בוטיק, רפואת שיניים, דלי קרים, עורכי דין קופת חולים: מכבי, מאוחדת, פלאפל, שופרסל, סופר ברקת, סיטי מרקט וסוכנות הנדל”ן נכס 4 יו.
  בהמשך יפתחו חנויות רבות נוספות שכרגע נמצאים בשלב שיפוץ או סגירת חוזה.

  לסיכום:

  עלייתה של נאות שמיר כיעד מוביל למגורים מלווה בהזדמנויות וגם באתגרים. בעוד ששוק הנדל”ן המשגשג והשירותים החזקים שלו מושכים תושבים ומשקיעים כאחד, עליית מחירי הנכסים מדגישים את הצורך בצעדים יזומים כדי להבטיח הכלה ולכידות חברתית. על ידי התמודדות חזיתית עם האתגרים הללו ומינוף החוזקות שלה כקהילה תוססת, מגוונת ודינמית, נאות שמיר יכולה להמשיך לשגשג ולהתפתח כמודל לחיים עירוניים איכותיים. בין אם אתה נמשך לשוק הנדל”ן השוקק שלה, למוסדות החינוך מהשורה הראשונה או לסצנת התרבות המשגשגת, נאות שמיר מציעה משהו לכולם, נאות שמיר מזמינה אותך להיות חלק מהמסע יוצא הדופן שלה לעבר עתיד מזהיר יותר!

   

   

  שדרגו את אורח החיים שלכם

  אנחנו נעזור לכם במכירת הנכס הישן, יש לנו קונים שמעוניינים לרכוש את הנכס שלכם

  השאירו פרטים

  איזה נכס מעניין אותך?

  יש לנו מבחר נכסים בערים רמלה | לוד | באר יעקב והמושבים